Внутрішньо переміщеним особам (ВПО)
Починаючи з 2014 року Україна протистоїть збройній агресії російської федерації. Частина території нашої держави анексована, частина – тимчасово окупована, тривають бойові дії.
Початок повномасштабного вторгнення й активних бойових дій після 24 лютого 2022 року, запровадження воєнного стану в Україні спричинили масове переміщення – громадяни лишають свої домівки в пошуках безпеки та захисту. Наразі кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в країні досягає 4,9 млн осіб.
З них – 3,6 млн – особи, які перемістилися (чи повторно перемістилися) після початку повномасштабної війни. З них – 2,5 млн, які перемістилися і не можуть повернутися до своїх домівок (оскільки житло або зруйноване, або знаходиться у зоні активних бойових дій, або на тимчасово окупованій території).
В умовах надзвичайних викликів, що постали під час війни, значне навантаження на держбюджет, виникнення у громадян цілого спектру нових потреб, які потребують своєчасного й ефективного реагування з боку держави та органів місцевого самоврядування, Урядом вживаються заходи для забезпечення ефективного функціонування існуючої системи соціальної підтримки населення.
Запроваджено надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам згідно з Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (зі змінами).
У 2022 році понад 2,3 млн внутрішньо переміщених осіб отримали допомогу на проживання, на виплату якої з держбюджету було виділено 52,8 млрд гривень.
у 2023 році понад 2.5 млн внутрішньо переміщених осіб отримали допомогу на проживання, на виплату якої з держбюджету було виділено 73,3 млрд грн.
«Гроші ходять за людиною»: Мінсоцполітики розпочало проєкт для ВПО похилого віку та осіб з інвалідністю
Завдяки, розпочатому Мінсоцполітики експериментальному проєкті, який передбачає надання послуг стаціонарного догляду та підтриманого проживання для ВПО похилого віку та осіб з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», особи зможуть самостійно обирати надавача послуг, отримувати їх вчасно та в повному обсязі
Міністерство соціальної політики розпочало експериментальний проєкт з надання ВПО похилого віку та особам з інвалідністю послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною».
Впровадження такого підходу дозволить отримувати послуги вчасно, в повному обсязі, а головне – людина сама буде приймати рішення щодо свого життя.
Учасники експериментального проєкту:
- Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю – закупівельник соціальних послуг;
- АТ «ПриватБанк» – відповідальний за перерахування бюджетних коштів;
- Національна соціальна сервісна служба – відповідальна за контроль за надавачами соціальних послуг;
- отримувачі соціальних послуг – дієздатні внутрішньо переміщені особи похилого віку, особи з інвалідністю, які проживали на території України, де ведуться активні бойові дії, або майно яких знищене, і які за станом здоров’я потребують надання соціальних послуг;
- надавачі соціальних послуг – юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
Щоб отримати послугу підтриманого проживання чи стаціонарного догляду, потрібно подати письмову чи електронну заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем звернення. Після укладання договору із надавачем соціальних послуг людина починає отримувати послугу, а кошти – для сплати за отриману послугу – Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю перерахує їй на банківську картку. За послуги людина самостійно розраховується карткою.
Органи місцевої влади мають визначити осіб, які відповідатимуть за реалізацію проєкту та визначатимуть потреби людей, які потребують зазначених послуг.
На Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю покладається функція формування списку надавачів соцпослуг, учасників проєкту та перерахування бюджетних коштів для забезпечення надання послуг в рамках проєкту.
Фінансування соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання здійснюватиметься за державний кошт. Так, на поточний рік для надання соціальних послуг понад 2300 особам в державному бюджеті передбачено більше 366,8 млн грн.
Алгоритм дій кожного учасника експериментального проекту зображено в інфографіках:
- Отримувачі соціальних послуг (Завантажити)
- Надавач соціальних послуг (Завантажити)
- Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю (Завантажити)
- Національна соціальна сервісна служба України (Завантажити)
Джерело: Децентралізація
https://decentralization.ua/news/18837
Зміни що вносяться П1225 до інших постанов
Поділитись
Чат-бот СВОЇ
Дізнайтеся про послуги та важливі події, оцінюйте роботу муніципальних закладів, подавайте заяви та звернення до влади та отримуйте іншу важливу інформацію про громаду та орган місцевого самоврядування за допомогою простого чату у Viber або Telegram.
Кабінет мешканця
Мешканці громади мають можливість звернутись до влади, переглянути інформацію про голову громади та депутатський корпус, отримати інформацію про найпопулярніші державні послуг, переглянути освітні серіали, а також скористатись інструментами та сервісами взаємодії з владою.
Послуги
ЦНАП – установа, де жителі громади швидко та зручно отримують державні послуги. Реєстрація місця проживаання, оформлення документів, отримання витягів, дозволів та розв'язання інших питань. Інформація про послуги, які надаються у центрі надання адміністративних послуг, контактна інформація, графік роботи та адреси підрозділів.
Інформація щодо розподілу гуманітарної допомоги
Інформація щодо розподіл Інформація щодо розподілу гуманітарної допомогиу гуманітарної допомоги