Логотип

Южненська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

Реабілітація дітей з інвалідністю

 Органи соціального захисту населення системно реалізують державну програму «Соціальний захист осіб з інвалідністю» за напрямом надання реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю.

Відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю здійснюється згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309.

Реабілітаційну установу, у якій дитина проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю. З їх переліком можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej. До переліку включено 126 реабілітаційні установи. На території Южненської міської територіальної громади такою установою є санаторій «Одеса» Служби Безпеки України.

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник подає до місцевого органу за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини заяву про направлення її до реабілітаційної установи (далі ― заява) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Місцевий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку надання реабілітаційних послуг у реабілітаційній установі у порядку черговості та в межах кошторисного призначення укладає двосторонній договір з реабілітаційною установою про забезпечення дитини реабілітаційними послугами.

Вартість реабілітаційних послуг для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

Послуги з реабілітації надаються безплатно в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:

• для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. гривень;

• для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року. Реабілітаційні послуги можуть надаватися у стаціонарі та  амбулаторно.        Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв. 

 

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини чи її законний представник разом із заявою подає до уповноважених осіб з питань соціального захисту населення виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, центрів надання адміністративних послуг (із пред’явленням оригіналів) копії таких документів:

• паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;

  • свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
    • індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

• виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, затвердженою МОЗ;

• документа, який підтверджує статус дитини-сироти / дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти / дитини, позбавленої батьківського піклування);

• документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи.

 

В 2024 році 9 дітей з інвалідністю Южненської міської територіальної  громади отримали реабілітаційні послуга за рахунок коштів державного бюджету (в т.ч. 8 осіб – 16,0 тис.грн., 1 особа – 25,0 тис.грн.).  За І квартал 2025 року – 2 особи (в т.ч. 1- 16,0 тис.грн., 1 – 25,0 тис.грн.).

Управління соціального захисту населення перевіряє наявність наданих документів, забезпечує облік дітей, які в черговості направляються до обраної реабілітаційної установи, розглядає одного із батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких такі особи можуть бути віднесені з питань забезпечення дитини реабілітаційними заходами, вносить відповідні відомості в Централізований банк даних з проблем інвалідності.

Управління соціального захисту населення укладає 2-сторонній договір щодо здійснення реабілітаційних заходів, у якому призначаються рядки проведення реабілітаційних заходів у реабілітаційній установі, їх вартість тощо.

Дитина проходить курс реабілітації у вибраній реабілітаційній установі. Управління соціального захисту населення здійснює оплату реабілітаційних заходів на підставі укладеного договору та акту виконаних робіт.