Логотип

Южненська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Щорічно 30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Торгівля людьми – це злочин, що полягає в здійсненні незаконної угоди, де об’єктом торгівлі стають люди. Злочинці займаються цією незаконною діяльністю з метою отримання прибутку, а їхні жертви опиняються в ситуаціях примусової праці або комерційної сексуальної експлуатації. Торгівля людьми являти собою сучасну форму рабства, де права та гідність людини порушуються, і вона стає залежною від своїх об’явлених “роботодавців.”

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.

Причинами розвитку цього явища залишається розповсюдження організованої злочинності та наркоторгівлі й недостатня боротьба з ними, насильство в родині, нестатки, пошук кращих умов життя, слабка поінформованість населення про життя і працевлаштування за кордоном – перераховувати можна довго, але це нічого не змінить, тільки констатацією факту проблему не вирішиш, але вже її усвідомлення та визнання є першим кроком до боротьби з нею. Особливо якщо враховувати сучасні процеси глобалізації та інформатизації.

Війна в Україні створила небезпечний контекст для торгівлі людьми. З початку війни ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Це пов’язано з тим, що частина людей виїхала на тимчасове місце проживання до Європи, частина переміщена всередині держави, а значна кількість людей примусово вивезені на територію Росії та Білорусі1Жертв заманюють в інтернеті за допомогою фальшивих обіцянок, вони зазнають насильства при приватному розміщенні за кордоном, або їх перехоплюють торговці людьми просто на кордоні2. Існує стереотипне уявлення, що торгівля людьми – це лише сексуальна експлуатація. Проте до сучасних форм рабства відносяться і трудова експлуатація, і примусове жебрацтво, і втягнення в злочинну діяльність, і використання у збройних конфліктах2. Важливо підкреслити, що торгівля людьми – це не лише проблема одного регіону, але й глобальна проблема, яка потребує уваги та спільних зусиль для боротьби з нею.

Якщо ви маєте можливість, розповідайте про цю проблему, допомагайте жертвам та підтримуйте організації, які борються з торгівлею людьми.

Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:

102 – поліція

527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми; 112 – служба екстреної допомоги в ЄС