Южненська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

18.05.2023 12:22

До уваги суб’єктів господарювання та мешканців громади !

6465ee4d47d4b__Рисунок1.png

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України своїм наказом затвердив перелік чужорідних видів дерев, заборонених у відтворенні лісів (наказ № 695/39751 від 23 квітня 2023 року).
           Чужорідні види дерев здатні змінити або знищити цілі екосистеми. Не маючи природних ворогів на нових територіях, інвазійні види швидко розмножуються, захоплюють простір та витісняють місцеві види із природних ландшафтів.
До Переліку увійшли 13 видів дерев: айлант найвищий, аралія маньчжурська, в'яз низький, гледичія колюча, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен ясенелистий, маслинка вузьколиста, павловнія (види та гібриди), робінія звичайна, черемха пізня, ясен пенсільванський.
  Відтепер ці види заборонено використовувати для створення та відновлення лісів та полезахисних смуг в Україні. Водночас висаджені до набуття Переліком чинності дерева зі списку не будуть вирубуватися.
Звертаємо увагу, на неухильне виконання вказаного Наказу при плануванні та реалізації заходів з озеленення територій  та створення або відновлення лісів, полезахисних смуг.